ćelije koje život znace

PANEL DISKUSIJA: ĆELIJE KOJE ŽIVOT ZNAČE

U okviru panel diskusija na VTO Forumu 16. 11. 2024, imaćete priliku da prisustvujete panelu na temu „Ćelije koje život znače”, koja počinje u 13.30 h.

Razgovaraćemo o ulozi jajnih ćelija u stvaranju novog života.

Jajne ćelije žene stvaraju se dok je ona još fetus u materici svoje majke i to su sve jajne ćelije koje će žena imati tokom života.

Nažalost, kako žene stare, verovatnoća genetskih grešaka u jajnim ćelijama raste, što može dovesti do abnormalnosti koje se ne mogu medicinski popraviti.

Predavači na panelu „Ćelije koje život znače“:

  1. Dr sc. biol. Lela Šurlan, embriolog, KC Srbije, GAK Višegradska, Banka reproduktivnih ćelija i embriona
    Lela Šurlan je biolog-embriolog zaposlena u Klinici za ginekologiju i akušerstvo Kliničkog centra Srbije. Specijalizovala se u biomedicinski potpomognutom oplodnju (BMPO) i aktivna je članica Republičke stručne komisije za BMPO pri Ministarstvu zdravlja. Predstavnica Srbije na ESHRE.

  2. MD Irina Matskula, ginekolog, klinika Unica, Češka
    MD Iryna Matskula Od 1999. godine posvetila se ginekologiji i akušerstvu u rodnoj Ukrajini, gde je nastavila školovanje na specijalizaciji patologije grlića materice i kolposkopije. Od 2010. godine radi u Češkoj, gde je uspešno položila ispite za nostrifikaciju i evropsku sertifikaciju. Radila je kao ginekolog i akušer u Opštoj bolnici Brno i bavi se reproduktivnom medicinom od 2018. godine.

  3. Dr Nicole Mardešić, ginekolog, medicinski direktor Pronatal grupe, Klinika Pronatal, Češka
    Dr Nicole Mardešićová, MHA, specijalizovana je u ginekologiji i akušerstvu. Dr. Mardešić je šef Pronatal Sanatorijuma, ali i šef Pronatal grupacije, i aktivna je u stručnim udruženjima kao što su SAR i ESHRE.

  4. Dr Uliana Dorofejeva, med. direktor Ovogene banke reproduktivnih ćelija i embriona
    Dr Uliana Dorofeyeva je ekspert za asistirane reproduktivne tehnologije (ART) sa fokusom na savremene metode plodnosti. Njena istraživanja obuhvataju optimizaciju pripreme starijih pacijentkinja za dobijanje kvalitetnih jajnih ćelija, a pionir je prekogranične saradnje u donaciji jajnih ćelija i surogat majčinstvu.

Razlika u kvalitetu jajnih ćelija između žena u različitim godinama je značajna. Žene u 20-im imaju većinu normalnih jajnih ćelija, dok žene u 40-im godinama često imaju samo mali broj zdravih jajnih ćelija. Ovo objašnjava zašto su neplodnost, pobačaji i genetski poremećaji češći kod starijih žena.

Veoma je važno da budemo informisani o ovoj temi i da dobijemo prave informacije od stručnih lekara.

Uloga jajne ćelije je zaista ključna, a s obzirom na to da se o njoj nedovoljno govori, ovo je prilika koju ne treba da propustite.

Pridružite nam se.

Učešće je potpuno besplatno, ali je neophodno da se prijavite kako biste obezbedili svoje mesto.

Link za prijavu je OVDE.

Detaljne informacije o predavačima, učesnicima i izlagačima, kao i prijava učešća nalazi se na linku ispod

Slični tekstovi

Još naših blogova