Upišite ” Recenzije IVF-a u Španiji ” u Google pretragu i bićete preplavljeni brojnim člancima, recenzijama i testmonijalima. Kome i čemu treba da verujete? U ovom tekstu pružićemo uravnoteženu i sveobuhvatnu perspektivu vodećih IVF stručnjaka u Španiji i dati svojevrsni detaljan vodič kroz IVF u Španiji.
Već decenijama, Španija se smatra najpopularnijom destinacijom za lečenje neplodnosti.
IVF tretman u Španiji sada je popularniji nego ikada, sa godišnjim povećanjem broja pacijenata.
Bilo da je u pitanju IVF sa doniranim jajnim ćelijama u Španiji, doniranim spermatozoidima ili IVF sa vlastitim reproduktivnim materijalom, lako možete biti preplavljeni količinom informacija koje su dostupne na internetu. Beskrajno mnogo sati provedenih na internetu mogu vas još više zbuniti i ostaviti u dilemi kojim informacijama treba verovati.
Puno ljudi bira Španiju za IVF procedure zbog liberalnih zakona, regulisanih klinika, iskusnih, višejezičnih timova, najsavremenijih naučnih i medicinskih tehnologija. Raznoliki donori osiguravaju širok izbor i liste čekanja su kratke (ako ih uopšte ima), a ponuđene stope uspeha su među najboljima koje IVF svet može da ponudi.
Zašto pacijenti biraju Španiju za IVF ili donaciju jajnih ćelija?
Španija je postala vodeća zemlja u Evropi za međunarodne pacijente koji traže tretmane asistirane reprodukcije. Statistike kažu da u Španiju dolazi 40% svih međunarodnih pacijenata koji putuju u ili unutar Evrope, kao i da španske klinike vrše najveći broj procedura u Evropi, oko 120.000 godišnje. IVF sa doniranim jajnim ćelijama u Španiji čini veliki procenat tretmana međunarodnih pacijenata.
Kvalitet španskih IVF procedura delom proizilazi iz ogromnog iskustva koje nude timovi centara za vantelesnu oplodnju koji su stekli dragoceno iskustvo u obradi različitih potreba međunarodnih pacijenata, uključujući i one sa izazovnijim zahtevima. Ovi timovi imaju koristi od rada u okruženjima koja nude najsavremenije tehnologije kako bi se osiguralo da pacijenti imaju pristup najnaprednijoj medicinskoj i naučnoj pomoći koja je dostupna. Nije čudo stoga što su stope uspeha koje nude španske klinike za plodnost među najvišima na svetu.
Na kraju, španski zakoni o plodnosti i regulatorni okvir osiguravaju da bezbednost pacijenata bude u fokusu svake procedure i pristup je potpuno otvoren za žene starije od 18 godina, bez obzira na njihov bračni status ili seksualnu orijentaciju.
Iz kojih zemalja (i zašto) pacijenti najčešće dolaze na IVF tretman u Španiju?
Pacijenti iz celog sveta putuju na IVF tretman u Španiju. Razlozi za to su brojni, od raznolikosti tretmana do izuzetnog nivoa nege i podrške koju pružaju klinike. Nemački pacijenti putuju radi tretmana koji uključuju donaciju jajnih ćelija jer ovi tretmani nisu zakonski dostupni u Nemačkoj; britanski pacijenti putuju radi IVF-a sa doniranim jajnim ćelijama u Španiju zbog problema sa dostupnošću u Velikoj Britaniji i činjenice da Španija nudi tretmane sa anonimnim donorima. Španija je takođe popularna destinacija za francuske pacijente iz različitih razloga, uključujući LGBT parove koji do nedavno nisu mogli pristupiti tretmanima u svojoj zemlji.
Španija je stekla svetsku reputaciju po pružanju visokokvalitetnih i uspešnih tretmana međunarodnim pacijentima i nastavlja da to čini zahvaljujući snažnom regulatornom okviru koji štiti i podržava pacijente i toplom dobrodošlicom koja se pruža turistima.
Koja španska mesta su najpopularnija među IVF pacijentima i zašto?
Španija je važna i gostoljubiva destinacija za putnike koji dolaze zbog tretmana plodnosti.
Sa odličnom klimom i pristupačnom mrežom transporta, Španija nudi urbanu sredinu sa raznovrsnim klinikama poput Barselone i Madrida koje su dobro poznate turistima. Za one koji traže alternativu velikim gradovima, manji gradovi poput Bilbaa i Malage nude klinike sa odličnim reputacijama.
Klinike u Španiji imaju bogato iskustvo u podršci međunarodnim pacijentima iz različitih zemalja, a mnoge imaju višejezične timove koji mogu pružiti praktične savete o putovanju i smeštaju, kao i emocionalnu podršku i olakšavanje komunikacije između klinike i pacijenta. Pacijenti će pronaći opcije tretmana u svim španskim regionima i zbog regulatornog okvira koji oblikuje i upravlja asistiranom reprodukcijom mogu biti sigurni u dosledan i kvalitetan nivo nege i podrške.
Vantelesna oplodnja u Španiji privlači pacijente koji traže različite metode asistirane reprodukcije.
Slično kao i u drugim zemljama, 9% svih živih rođenih beba u Španiji rezultat su asistiranih reproduktivnih tretmana. Preko 200 registrovanih centara u Španiji sprovodi više od 100.000 ciklusa asistirane reprodukcije godišnje, a petina njih se sprovodi na međunarodnim pacijentima. Preko 50% ovih procedura su IVF tretmani, od kojih većina uključuje donaciju jajnih ćelija. Od 2003. godine, broj međunarodnih pacijenata koji posete Španiju radi tretmana plodnosti povećao se više od 30 puta. Većina pacijenata dolazi iz Ujedinjenog Kraljevstva, Francuske i Italije.
Jedan od razloga zašto je Španija tako popularna destinacija za one koji traže tretmane plodnosti jeste njen dugi istorijat. Prva beba rođena kao rezultat IVF procedure bila je 1984. godine (četvrta beba u svetu rođena kao rezultat IVF tretmana), a zatim je rođena i prva beba kao rezultat tretmana donacije jajnih ćelija 1988. godine.
Španija je od 2005. godine počela da pruža pacijentima tretman poznat i kao “Deljenje Majčinstva”. Ovaj postupak omogućava ženama u istopolnim vezama da podele biološku vezu sa svojom bebom – jedna pruža svoje jajne ćelije koje se oplode spermom donora in vitro, a embrion nosi partnerka.
Kvalitet tretmana u Španiji. Kako se kontroliše? Koji su zahtevi?
Prvi Nacionalni registar Ministarstva zdravlja je uspostavljen 2001. godine u Kataloniji i kasnije proširen širom zemlje, a njegovo sastavljanje i upravljanje nadgledalo je Špansko društvo za plodnost (S.E.F.). Danas je Nacionalni registar, koji sadrži informacije o sprovedenim tretmanima, stopama uspeha i važnim izveštajima o tome kako pojedinačne (privatne i javne) klinike funkcionišu, jedan od najkompletnijih na svetu. Svake godine S.E.F. izrađuje godišnji izveštaj koji se deli sa Evropskim društvom za ljudsku reprodukciju i embriologiju (ESHRE), koje sastavlja izveštaj i statistike o svim procedurama sprovedenim u zemljama Evrope.
Sve nove klinike u Španiji moraju dobiti dozvolu za rad od Nacionalnog ministarstva zdravlja ili, gde je to prikladno, lokalne vlasti u kojoj se klinika nalazi. Nove klinike moraju dokazati da nude najsavremenije laboratorijske uslove i da njima rukovode iskusni praktičari. Strog, često dugotrajan proces registracije sprovodi se kako bi se osiguralo da klinika može da pruži dovoljno visok nivo tretmana, nege i podrške, kao i određenu sigurnost potencijalnim pacijentima da će biti tretirani pravedno i etički.
Briga o IVF pacijentima u Španiji – šta je čini drugačijom od drugih zemalja?
Postoji nekoliko karakteristika koje definišu visok nivo brige o korisnicima koju nude španske klinike. Briga o korisnicima smatra se jednim od jedinstvenih prodajnih aduta koji definišu španske klinike za plodnost. Od trenutka kada pacijent kontaktira kliniku, počinje proces usmeren na pacijenta. Iskusni koordinatori i medicinsko osoblje olakšavaju prvu konsultaciju sa lekarom i dostupni su da odgovore na sva pitanja, reše nedoumice i smire anksioznost. Specijalisti za plodnost su pristupačni, komunikativni i stručni i igraju ključnu ulogu u nezi pacijenata. Medicinski timovi tesno sarađuju sa naučnim timovima koji rade u najsavremenijim laboratorijama.
Pored medicinskih i naučnih timova, tu su i timovi medicinskih sestara i administrativni timovi koji obezbeđuju visok nivo usluge tokom celog iskustva u klinici. To uključuje fazu konsultacija i dijagnoze; postupak i na kraju, očekivani (uspešan) rezultat.
Kada je reč o brizi o korisnicima u vezi sa IVF tretmanima, teško ćete pronaći drugu zemlju koja nudi iste visoke standarde kao Španija. Koordinatori pacijenata su zaposleni u klinikama kako bi zadovoljili potrebe pacijenata od logistike rezervacije smeštaja, do olakšavanja komunikacije sa medicinskim osobljem i dostupnosti (u većini slučajeva) 24/7. Naposletku, visok nivo brige o korisnicima uspostavljen je i modifikovan tokom vremena. Veliki broj međunarodnih pacijenata, često sa izazovnim zdravstvenim problemima plodnosti, putuje u Španiju već više od dve decenije, što je rezultiralo brigom o korisnicima koja je zasnovana na iskustvu.
Kako se tretmani plodnosti regulišu španskim zakonom?
Nivo regulativa u Španiji je izuzetno visok u poređenju sa mnogim zemljama i nezavisno se procenjuje i nadgleda kako bi se osigurala bezbednost pacijenata i transparentnost usluga koje klinke pružaju. Svaka registrovana klinika je u obavezi da Španskom društvu za plodnost dostavi podatke o svojim aktivnostima na godišnjem niovu. Društvu pomažu nezavisne agencije koje su zadužene za tačnost podataka svake klinike. Društvo, takođe.
Društvo zatim upravlja Nacionalnim registrom koji detaljno opisuje sve sprovedene procedure i informacije o stopama uspeha. Ove informacije se godišnje dele sa Evropskim društvom za ljudsku reprodukciju i embriologiju (ESHRE) i mogu se uporediti sa tretmanima i klinikama u različitim zemljama širom Evrope.
U Španiji, pacijentima su na raspolaganju različiti tretmani osim surogatstva i onih povezanih sa selekcijom pola.
Parovi istog pola (ženski), samohrane žene i parovi suprotnog pola (udati ili neoženjeni) mogu pristupiti tretmanima. Ponuđeni tretmani uključuju IVF, IUI i one koji uključuju donaciju jajnih ćelija.
Regulativa takođe pokriva transport izvan zemlje; proces vitrifikacije (zamrzavanje) jajnih ćelija, sperme i embriona koji se može ponuditi pacijentima i nije vremenski ograničen. Neke tretmane i procedure izričito zabranjuje španski zakon, poput komercijalnog surogatstva, ali druge, poput maksimalne starosti ženskih pacijenata (50); gornje granice indeksa telesne mase (BMI) za tretman (35) i transfera jednog embriona, su zajednički dogovoreni i prihvaćeni od strane samih španskih pružalaca tretmana. Španska zakonodavna regulativa o plodnosti jedna je od najliberalnijih na svetu i to je jedan od ključnih razloga zbog kojih je Španija jedna od glavnih destinacija za one koji razmatraju putovanje zbog svog tretmana plodnosti.
Dostupnost – za koga je dostupno IVF lečenje u Španiji?
Španija nudi raznovrsni spektar reproduktivnih tretmana koji su zaštićeni i oblikovani jednim od najnaprednijih i liberalnih pravnih okvira u Evropi.
Liberalna španska zakonodavstva znače da pacijenti mogu pristupiti raznovrsnim tretmanima i tehnikama očuvanja, s izuzetkom surogat majčinstva ili postupaka koji su povezani s odabirom pola.
Prema španskom zakonu usvojenom 2006. godine, svaka žena starija od 18 godina koja je psihički I mentalno zdrava može pristupiti pomoćnim reproduktivnim tehnikama bez obzira na njen bračni status ili seksualnu orijentaciju. Dakle, žene u heteroseksualnim ili istopolnim vezama, ili samohrane žene, mogu da se podvrgnu tretmanima. Maksimalna starost ženskih pacijenata u Španiji je 50 godina – ova starosna granica nije postavljena zakonom, već je jednoglasno dogovorena od strane španskih klinika na osnovu potencijalnih rizika po pacijenta kako starost napreduje. Ženska plodnost opada s godinama, posebno deset do petnaest godina pre menopauze, s padom količine i kvaliteta jajnih ćelija Do 35. godine, prosečna žena ima samo 10% preostalih jajnih ćelija sa kojima je rođena, što će uticati na njenu sposobnost da prirodno zatrudni.
Svako ko želi da donira spermatozoide ili jajne ćelije može to učiniti anonimno, a primalac bilo kakve donacije ima ograničene informacije o pojedinačnom donoru. Španska zakonodavstva takođe omogućavaju fleksibilnost u pogledu planiranja reproduktivnog života – žene mogu odabrati da prođu tretman samostalno i postanu samohrani roditelji ili odluče da odlože majčinstvo do kasnije u životu. Ovo drugo je moguće zahvaljujući zakonodavstvu koje omogućava centrima za lečenje da zamrznu jajne ćelije i embrione dok žena ne odluči da započne pomoćni reproduktivni tretman.
Kako zakon reguliše IVF tretman sa sopstvenim jajnim ćelijama u Španiji?
Španski zakon pruža specifičan okvir za regulisanje IVF tretmana koji koriste pacijentkinje sa sopstvenim jajnim ćelijama. Ovaj okvir takođe omogućava određenu diskreciju koja može biti primenjena od strane pojedinačnih pružalaca tretmana i uspostavlja ga Špansko društvo za plodnost koje je zaduženo za nadgledanje i praćenje rada klinika širom zemlje.
Postoje neki specifični uslovi za tretmane sa sopstvenim jajnim ćelijama. Prvo, maksimalna starost ženskih pacijenata je 50 godina. Jedan od uticaja starenja žene je smanjen broj i kvalitet jajnih ćelija koje žena ima. Ovo očigledno utiče na njene šanse za začeće korišćenjem sopstvenih jajnih ćelija i zavisi od njenog opšteg zdravlja, bilo koja trudnoća može povećati rizike od komplikacija tokom nje ili pri porođaju.
Klinike u Španiji takođe vode računa o indeksu telesne mase (BMI) pacijentkinje. Za žene koje pristupaju javno finansiranim tretmanima putem nacionalnih zdravstvenih odredbi, primenjuje se pretpostavljeni BMI od 32. Ova cifra se povećava na oko 35 u privatnim klinikama. Dakle, svaka žena koja namerava da prođe kroz IVF sa sopstvenim ćelijama treba da se pobrine da njeni nivoi BMI-a budu unutar prihvatljivih nivoa koje primenjuju centri za tretman.
Špansko društvo za plodnost sada preporučuje da je u većini slučajeva poželjno da klinika pacijentima ponudi transfer jednog embriona. Na takav način se uklanjaju potencijalne komplikacije koje mogu izazvati transferi većeg broja embriona što može rezultirati višestrukim rođenjima i mogućim zdravstvenim rizicima za majku i eventualnu decu.
Na kraju, zakon takođe nudi ženama koje razmatraju IVF sa sopstvenim jajnim ćelijama mogućnost da ih zamrznu dok ne budu spremne da započnu sam tretman. Zakon navodi da se zamrznute jajne ćelije mogu čuvati a neograničeno dugo, pod uslovom da ih pacijentkinja iskoristi pre svog 50. rođendana.
Kako španski zakon definiše tretmane sa doniranim jajnim ćelijama?
Španski zakon pokriva niz aspekata IVF tretmana uz donirane jajne ćelije. Ovo je važno s obzirom na to da, proporcionalno, Španija sprovodi više takvih tretmana nego bilo gde drugde u svetu. Regulatorno telo zemlje, Špansko društvo za plodnost, beleži sve procedure koje sprovode klinike i takođe se brine da rade etički i u skladu sa zakonom.
Tretman je moguć zahvaljujući donorima koji ostaju anonimni za primaoce i obrnuto. Tretman koji je dostupan ženama mlađim od 50 godina koje su u dobrom zdravstvenom stanju ima najviše stope uspeha povezane sa IVF-om zbog kvaliteta ćelija koje se koriste u proceduri.
Starost kao i opšte zdravlje definišu pravo pacijenta na tretman uz donirane jajne ćelije. Takođe, to čini i telesna masa pacijentkinje. Poznato je da gojaznost povećava rizik od komplikacija u trudnoći i začeću, stoga je indeks telesne mase (BMI) žene važan faktor koji klinike uzimaju u obzir prilikom odlučivanja ko je kvalifikovan za ovakav tretman. Iako španski zakon ne postavlja obaveznu granicu za BMI, nacionalni zdravstveni sistem zahteva od žena da imaju BMI manji od 32 kako bi pristupile finansiranom tretmanu; klinike koje tretiraju privatne pacijentkinje sugerišu BMI manji od 35.
U poslednjoj deceniji došlo je i do pomeranja u Španiji u smanjenju broja embriona koji se vraćaju.
Sada je slučaj da je transfer jednog embriona preferirana procedura. Što se tiče doniranih jajnih ćelija, pojedinci mogu donirati do maksimalno šestoro dece (uključujući sopstvenu). Žene u istopolnim vezama i samohrane žene imaju pravni pristup svim reproduktivnim tretmanima.
Špansko zakonodavstvo u oblasti plodnosti smatra se jednim od najliberalnijih na svetu, ali kombinacija obaveznih i diskrecionih pravila osigurava da pacijenti dobiju bezbednu, transparentnu i pouzdanu uslugu u vezi sa svim svojim zahtevima za pomoć u reprodukciji.
Kakva je zakonska regulativa u Španiji u vezi sa donacijom sperme?
Španski pravni sistem propisuje pravila za tretmane koji uključuju donaciju sperme.
Donori sperme moraju da imaju između 18 i 35 godina i moraju biti dobrog fizičkog i mentalnog zdravlja. Nisu svi kandidati za donore odabrani od strane pružalaca tretmana. Svaki donor mora da podeli detalje svoje medicinske istorije, prođe psihološku procenu i medicinski pregled, uključujući i andrološku evaluaciju. Na kraju, mora da uradi i test krvi kako bi se isključile moguće infektivne bolesti, a obaviće se i genetsko testiranje.
Donori sperme su anonimni, stoga pružalac tretmana može zadržati informacije o svakom od njih i samo delimično ih podeliti sa primaocem. Odgovornost pružaoca tretmana je da konačno odabere donora nakon što je primaocu ponuđena osnovna informacija kao što su fizičke karakteristike (boja kose/očiju, visina, težina).
Špansko društvo za plodnost vodi Nacionalni registar koji sadrži informacije o registrovanim klinikama i procedurama u kojima su učestvovali donori. Ono osigurava da se sve procedure sprovode u skladu sa zakonom i garantuje da donori ne mogu donirati više puta nego što je zakonski dozvoljeno – u Španiji od jednog donora može biti rođeno šestoro dece.
ROPA zakonodavstvo u Španiji
U Španiji, istopolni parovi imaju ista prava kao i heteroseksualni parovi u pogledu braka i usvajanja. Bez obzira na špansko zakonodavstvo koje navodi da tretmani koji uključuju donacije moraju biti sprovedeni anonimno, ROPA zakonodavstvo uspostavljeno 2005. godine predstavlja izuzetak od pravila.
ROPA, poznata kao “Recepcija oocita od partnera” ili “Deljenje majčinstva”, omogućava istopolnom ženskom paru mogućnost da iskusi i deli proces IVF tretmana. Procedura podrazumeva da jedan od partnera prolazi kroz standardni IVF protokol; folikuli i jajne ćelije će biti proizvedeni stimulacijom lekovima, a kada sazru, ćelije će biti izvađena iz njenih jajnika pod sedacijom. Jajne ćelije se oplođuju doniranim sprematozoidima i prate do pet dana. Za to vreme, druga partnerka će primati hormonsku terapiju za zadebljanje endometrijuma i pripremiti ga za embriotransfer. Nakon transfera, čeka se 15 dana I rezultat BetaHcg testa. ROPA procedura, stoga, omogućava nosiocu da sazna identitet indentite donorke jajne ćelije (pošto je to istopolna partnerka) I to je jedna od vrlo retkih prilika kada je to pravno prihvatljivo.
Ko može da bude donor jajnih ćelija u Španiji?
Da bi se kvalifikovali kao donor u Španiji, pojedinci moraju biti uzrasta između 18 i 35 godina i potrebno je da budu u dobrom fizičkom i psihološkom zdravlju.
Nisu svi potencijalni donatori oni koji će postati donori. Svaki kandidat prolazi intervju sa lekarom i treba da podeli svoju ličnu i porodičnu medicinsku istoriju. Takođe, kandidati prolaze kroz niz fizičkih i psiholoških pregleda kako bi se osiguralo da su zdravi i spremni.
Medicinski tim unutar svake klinike donosi konačnu odluku o tome koji donor se poklapa sa primaocem. Pošto su donori u Španiji anonimni, samo određene karakteristike se dele sa primaocem. To uključuje krvnu grupu i fizičke osobine poput boje kose i očiju, težine i visine. Primalac takođe može da pita za godine donatora.
Finansijska naknada se daje svakom donatoru kako bi pokrila razumne troškove koji su nastali njihovim postupkom. Ova naknada može biti od 800 do 1.000 evra. Španski donatori predstavljaju raznolike zajednice i svaka klinika sprovodi opsežne testove kako bi osigurala da je svaki donator koji se poklapa sa primaocem fizički, emocionalno i genetski sposoban.
Proces uparivanja donatora i primalaca (spermatozoidi, jajne ćelije, embrioni) u Španiji
U Španiji, donori su anonimni, stoga klinika aktivno učestvuje u uparivanju donatora sa primaocima. Sprovodi se uparivanje fizičkih karakteristika. Primaoci mogu saznati osnovne informacije o mogućim donorima, uključujući boju kose i očiju, težinu, visinu i boju kože. Tokom početne konsultacije, pacijenti popunjavaju obrasce saglasnosti koji detaljno opisuju njihove fizičke karakteristike kako bi se uparili sa donatorima. Klinika može odabrati listu od 5 do 7 donatora, a zatim primeniti genetske alate za uparivanje radi kompatibilnosti.
Određene klinike u Španiji takođe koriste alate poput Fenomatch proizvoda koji koristi tehnologiju prepoznavanja lica za uparivanje donatora i primalaca. Kada se odabere donor, klinika će uvek odabrati još jednog alternativnog kao rezervu.
Koja je dostupnost donatora jajnih ćelija u Španiji?
IVF tretman s doniranim jajnim ćelijama je najpopularini tretman koji obavljaju međunarodni pacijenti u Španiji. Zbog potražnje, španski pružaoci tretmana ulažu mnogo vremena i kapitala kako bi osigurali da mogu odgovoriti na bilo kakve specifične potrebe identifikovane od strane pacijenata.
Pored toga što klinike kupuju donirane jajne ćelije i spermatozoide od međunarodnih provajdera banki gameta, mnoge klinike su uspostavile svoje banke, što znači da je pristup jajnim ćelijama, posebno, širok i pacijenti mogu da biraju između svežih ili zamrznutih jajnih ćelija.
Pružaoci tretmana su veoma proaktivni u regrutovanju mladih, zdravih donatora. Svaki donor prima naknadu koja pokriva sve troškove donacije i mora proći niz fizičkih i psiholoških pregleda i procena kako bi se osigurala njihova sposobnost za donaciju.
Većina IVF klinika u Španiji izveštava o raznovrsnosti donora u smislu rase, iako mnoge sugerišu da su brojevi donora koji predstavljaju određene rase ograničeni zbog različitih kulturnih ili verskih razloga.
Mnoge klinike nemaju uočljive liste čekanja i stoga pacijenti mogu brzo pristupiti tretmanima s doniranim reproduktivnim materijalom u poređenju s mnogim drugim zemljama.
Da li je moguće uraditi PGS u Španiji? Koje su indikacije?
U Španiji je zakonski dozvoljeno ponuditi različite vrste PGS-a. Ukoliko postoji bilo kakva sumnja da li bi PGS bio odgovarajuć u određenom slučaju, pitanje se može uputiti nezavisnom Nacionalnom etičkom odboru na razmatranje.
Postupak je bezbedan i ne utiče na stopu implantacije embriona. Trebalo bi ga sprovesti na najsigurniji dan, koji je peti dan, i pogodan je za žene u poodmaklim godinama kao i za žene koje su imale pobačaje.
Inovacije i nove tehnike vantelesne oplodnje u Španiji. Kakav je imunološki test?
Imunološki testovi se sprovode kako bi se izmerile i identifikovale eventualne anomalije unutar endometrijuma. Oni se sve više koriste u Španiji i njihova sposobnost da istaknu bilo kakve specifične probleme je značajan faktor visokih stopa uspeha u španskim klinikama. Testovi identifikuju anomalije i ove anomalije mogu biti tretirane ako je to moguće pre bilo kog narednog tretmana kako bi se podstakao pozitivniji ishod.
Testovi uključuju uzimanje biopsije iz sluzokože materice i ćelije sadržane u uzorku se ispituju. Zatim se može razmotriti primena imunološke terapije. Španske klinike pružaju nekoliko odličnih primera inovacija, a one koje nude imunološke testove pružaju veću nadu ženama koje bi inače bile uskraćene za mogućnost majčinstva.
Inovacije i nove tehnike vantelesne oplodnje u Španiji. Kakav je test receptivnosti endometrijuma?
Ovaj važan test koji detektuje receptivnost sluznice materice pacijenta smatra se integralnim aspektom dijagnostičkog istraživačkog procesa i sprovodi ga same klinike. Ovaj test omogućen je zahvaljujući bogatom iskustvu stečenom od strane stručnjaka za plodnost u Španiji tokom četiri decenije.
Koliko prosečno košta IVF tretman u Španiji?
Cena tretmana u Španiji variraće od klinike do klinike u zavisnosti od faktora kao što su njihove stope uspeha; tehnologije koje se nude i koriste u procedurama, kao i iskustva i reputacije njihovih profesionalnih timova. Ipak, kao okvirna procena, prosečna cena IVF procedure sa sopstvenim ili doniranim jajnim ćelijama kreće se između 5.000 i 10.000 evra.
Pacijenti moraju biti svesni svih fiksnih cena koje su navedene. Konkretno, pacijenti moraju pitati šta je uključeno u ponudu kako bi se osigurali da ne pristanu na tretman i kasnije saznaju da će imati dodatne troškove. Stvarni troškovi možda neće biti određeni dok pacijent ne prođe pripremne testove i ne potvrdi dijagnozu.
Postoje različiti paketi sa povratom novca koje klinike nude i to nije nužno loša stvar. Takvi programi koji nude povrat novca ako se ne ostvari trudnoća mogu ilustrovati samopouzdanje pružalaca tretmana u njihovu sposobnost da ponude uspešne tretmane.
Kako se mere stope uspeha vantelesne oplodnje (IVF) u Španiji?
Stope uspeha se prikupljaju i beleže u Španiji kako bi se osigurala njihova tačnost. Najvažniji faktor pri proceni stopa uspeha je starost pacijenta kada se koriste sopstvene jajne ćelije.
Određeni parametri se koriste za određivanje stopa uspeha sa kliničkog i laboratorijskog aspekta. Sa kliničke tačke gledišta, podaci se dobijaju u određenim tačkama tretmana. Ove tačke uključuju stopu trudnoće postignutu dve nedelje nakon primenjenih početnih tehnika; kliničku stopu trudnoće dobijenu prvom ultrazvučnom pretragom i stope isporuke.
Sa laboratorijske tačke gledišta, podaci se dobijaju o broju oocita dobijenih iz svakog ciklusa, stopama oplodnje, verovatnoći implantacije embriona, određenim faktorima kulture embriona i stopama preživljavanja embriona u procesu vitrifikacije.
Špansko društvo za plodnost odgovorno je za prikupljanje, beleženje i održavanje stopa uspeha iz svake registrovane klinike. Informacije koje pružaju same klinike eksterno se proveravaju od strane nezavisnih agencija kako bi se osigurala transparentnost i pružila pouzdanost u njihovu tačnost.
Za sva pitanja i nedoumice možete nam se javiti na SOS IVF broj 0800 70 70 77 ili nam pisati na imejl office@ivfcentar.rs. Takođe, u svakom trenutku možete nas kontaktirati i direktno popunjavanjem kontakt forme na sajtu klikom na link ONLINE KONTAKT FORMA.