Komisija za kriotransfer preko Fonda

Preko Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje omogućen je kriotransfer preostalih embriona na teret obaveznog zdravstvenog osiguranja.

Ko sve ima pravo na kriotransfer o trošku Fonda?

Za prvo dete: neograničeni broj krioembriotransfera ima osigurano lice-žena do navršenih 45 godina života u momentu dobijanja Potvrde o ispunjenosti uslova za postupak BMPO koja u postojećoj zajednici (bračnoj, odnosno vanbračnoj) nema dece.

Za drugo dete: 3 krioembriotransfera ima osigurano lice-žena do navršenih 45 godina života u momentu dobijanja Potvrde o ispunjenosti uslova za postupak BMPO.

Donacija za parove: 3 krioembriotransfera sa darovanim spermatozoidima ili jajnim ćelijama kod žene do navršenih 45 godina života, ako jedan od partnera (bračni ili vanbračni) nema dete;

Donacija za singl žene: 3 krioembriotransfera sa darovanim spermatozoidima kod žene do navršenih 45 godina života koja nema partnera i koja nema dete.

Na komisiju za kriotransfer izlazi se samo u filijalu RFZO-a. Kriotransfer se radi onda kada par (ili žena sama) ima već zamrznute embrione iz prethodnog postupka vantelesne oplodnje.

  1. Obrazac BMPO-7 se uzima iz klinike gde su embrioni zamrznuti
  2. Pripremamoju se analize za ženu (ne i za muškarca) koje moraju biti u važećem roku (brisevi, hormoni, skrining grlića materice, virusologija, serologija) do 12 meseci.
  3. Obrazac BMPO-6 (saglasnost za zamrzavanje) koji ste dobili na komisiji za prethodbni stimulisan postupak je takođe neophodan.
  4. UPUT od ginekologa iz doma zdravlja za komisijski pregled za kriotransfer embriona naslovljen na filijalu RFZO gde ste prijavljeni
  5. Lične karte i zdravstvene knjižice
  6. Prisustvo oba partnera je obavezno

Nakon prolaska komisije morate sačekati Pozivno pismo i termin za prve konsultacije i onda se dogovarate za krioembriotransfer s vašim izabranim lekarom.

Koje analize su potrebne za ovu komisiju?

1. Brisevi: cervikalni i vaginalni na bakterije i hlamidiju, kao i bakterijsku vaginozu. 

2. Hormoni: FSH, LH, E2, Pg, T, TSH, T3, T4, Prolaktin, antimilerijan hormon – AMH. Svi hormoni osim AMH hormona se rade od 2. do 4. dana ciklusa.

3. Analize serologije iz krvi: HbsAg, HCV, HIV, VDRL ― serologija; Rubella ― serologija; Toxoplasma gondii

4. Kolposkopija i Papa bris.

5. Vaginalni ultrazvuk.

Za komisiju analize ne smeju biti starije od 12 meseci!

Za sva pitanja i nedoumice možete nam se javiti na SOS IVF broj 0800 70 70 77 ili nam pisati na imejl office@ivfcentar.rs. Takođe, u svakom trenutku možete nas kontaktirati i direktno popunjavanjem kontakt forme na sajtu klikom na link ONLINE KONTAKT FORMA.

Slični tekstovi

Još naših blogova